strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

5. medali na wioślarskich Mistrzostwach Polski Seniorów

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Poznańska Malta była areną Enea Mistrzostw Polski seniorów w wioślarstwie. W weekend 19-20 września 2020 roku rozdano komplet medali w 20. konkurencjach.

Reprezentanci AZS UMK Toruń zajęli 6. miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. Studenci-sportowcy naszego Uniwersytetu, uczestnicy Programu kariery dwutorowej, wywalczyli jeden  srebrny i cztery brązowe medale.

Srebro przypadło w udziale męskiej ósemce ze sternikiem. W osadzie toruńskiego AZS-u znaleźli się studenci-sportowcy Michał Januszewski (student prawa), Karol Krause (student sport i wellness) i nowoprzyjęty student Oskar Streich. Zawodnicy uzyskali czas 06:23,01 i musieli uznać wyższość osady Posnania RBW Poznań, która finiszowała z czasem 06:11,99.

Na trzecim miejscu podium stanęły studentki Agata Zielepuha (studentka stosunków międzynarodowych) i Katarzyna Malinowska (studentka sport i wellness). Czwórka bez sterniczki AZS UMK Toruń, w której składzie rywalizowały studentki, została pokonana przez osady LOTTO Bydgostii (2. miejsce) i AZS AWF Gorzów Wlkp. (1. miejsce).

Brązowe medale Mistrzostw Polski wywalczyli toruńscy olimpijczycy Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski. Studentka socjologii finiszowała z czasem 08:25,29, a student bezpieczeństwa narodowego na mecie zanotował czas 07:31,57.

Trzecie miejsce i brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyła dwójka podwójna kobiet Paulina Grzella i Barbara Streng. Obie zawodniczki na co dzień reprezentują BTW Bydgoszcz, Barbara Streng studiuje fizjoterapię w Collegium Medicum, a Paulina Grzella to świeżo upieczona studentka turystyki i rekreacji.

 

Większość kadry seniorów przeniesie się z Poznania do Wałcza, od razu po zakończeniu mistrzostw. Zawodniczki i zawodnicy będą trenować tam do 5 października, następnie przeniosą się do Poznania, gdzie w dniach 9-11 października będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Seniorów. Powołania do kadry narodowej otrzymali studenci-sportowcy naszego Uniwersytetu Katarzyna Zillmann, Paulina Grzella, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski.

 

Składy osad AZS UMK Toruń:

Czwórka bez sterniczki (4-KA): K. Ostrowska, A. Zielepuha, K. Malinowska, S. Jasińska (AZS UMK Toruń) - 07:25,78

Ósemka mężczyzn (8+MA): P. Wojtalak, J. Frąckowiak, W. Szwarc, W. Chabel, M. Januszewski, D. Glonek, J. Kaczmarek, D. Józefowicz, M. Danielewicz (Posnania RBW Poznań)

pozostałe wiadomości