Studenci z medalami wioślarskich Mistrzostw Polski U23

fot. Zdzisław Biernacki

Za nami wioślarski, medalowy weekend. 12–13.09.2020 r. w Kruszwicy odbyły się ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików, w których czołowe lokaty zajęli studenci naszego Uniwersytetu.

Czwórka ze sternikiem (4+MB) w składzie O. Streich, K. Krause, D. Wąsicki, M. Pawlak, T. Skurzyński tryumfowała z czasem 06:55,14. Złotym medalistą, reprezentantem Uniwersytetu w tej osadzie jest Karol Karuse, student sport i wellness, uczestnik Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. Natomiast Oskar Streich z powodzeniem aplikował na kierunek zarządzanie.

Czwórka bez sterniczki (4-KB) – S. Jasińska, A. Zielepuha, J. Janeczek, K. Ostrowska finiszowała z czasem 07:45,05, dającym drugie miejsce. Srebrna medalistka Agata Zielepuha studiuje na kierunku stosunki międzynarodowe, a Joanna Janeczek to świeżo upieczona studentka prawa.

Wszyscy wymienienie na co dzień trenują i reprezentują AZS UMK Toruń.