strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Karasiewicz, Lorkowska i Sagan z naręczem medali

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Przełom września i sierpnia poza emocjami związanymi z Tour de France przyniósł wiele porywających momentów, których autorkami były studentki naszego Uniwersytetu. Popularne „Fitnesski”, studiujące na wydziałach Nauk Biologicznych i Weterynarii oraz Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, starowały w czterech różnych zawodach, zdobywając przez ten czas pięć medali Mistrzostw Polski, oraz sięgając po bardzo wysokie lokaty w startach zagranicznych.

Tegoroczna pandemia koronawirusa spowodowała przeniesienie Mistrzostw Polski z tradycyjnego czerwcowego terminu na sierpień. Na szczęście włodarze Buska-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej oraz organizatorzy mistrzostw wyszli kolarzom naprzeciw i krajowy czempionat rozegrany został właśnie w tych dwóch miejscowościach w przedostatni weekend sierpnia. Standardowo kolarze przystąpili do jazdy indywidualnej na czas, która dla wszystkich kategorii wiekowych rozegrana została w czwartek 20 sierpnia. Do rywalizacji na 22 kilometrowej trasie przystąpiły panie z elity kobiet oraz orliczki. Na starcie nie zabrakło uczestniczek Programu kariery dwutorowej, na co dzień reprezentujących barwy TKK Pacyfic. W pierwszej dziesiątce w elicie zameldowały się studentka bezpieczeństwa wewnętrznego Karolina Karasiewicz, która zajęła 5. miejsce. 6. lokata przypadła Patrycji Lorkowskiej, studentka kierunku sport i wellness jednocześnie uplasowała się w ten sposób na 3. miejscu w kategorii do lat dwudziestu trzech.

Drugim wyścigiem mistrzostw był wyścig ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania 122 kilometry, czyli pięć pagórkowatych i krętych rund. W tym wyścigu dobrze wypadła Anna Sagan zdobywając brązowy medal w kategorii orliczek.

Po doskonałych wynikach osiągniętych w Mistrzostwach Polski, zawodniczki z Torunia nie zaznały odpoczynku. Anna Sagan reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych we francuskim Plouay. Studentka kierunku sport i wellness, której zadaniem było rozprowadzenie na finisz kadrowej koleżanki Marty Jaskulskiej, przyjechała na dobrej trzydziestej czwartej pozycji.

Również za granicą, tym razem w Czechach ścigały się Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska. W barwach reprezentacji narodowej wystartowały w dwóch torowych wyścigach: Grand Prix Czech oraz Grand Prix Prostejov. Uczestniczki Programu kariery dwutorowej potwierdziły swoją dobrą formę. Karolina Karasiewicz dwukrotnie zajmowała 2. Medalowe miejsce w olimpijskiej konkurencji omnium. Wspólnie z Patrycją Lorkowską zajęły 3. miejsce, w olimpijskiej konkurencji madison.

Po zagranicznych startach cały zespół Fitnessek przybył w weekend do Wysowej- Zdroju, gdzie odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Studentki Uniwersytetu ponownie nie zawiodły. Brązowy medal w kategorii orliczek, wywalczyła Anna Sagan.

pozostałe wiadomości