strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

4,80 metra i dwa mistrzowskie medale Sebastiana Chmary

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Sebastian Chmara student prawa naszego Uniwersytetu zdobył dwa medale na 96. PZLA Mistrzostwach Polski oraz 37. PZLA Mistrzostwach Polski U23.

4 metry i 80 centymetrów to wyniki Sebastiana Chmary, na co dzień trenującego w bydgoskim Zawiszy, które zapewniły brązowy medal seniorskich i złoty medal młodzieżowych Mistrzostw Polski w skoku o tyczce.

Pierwsze zawody rozegrano we Włocławku, w dniach 28–30 sierpnia 2020 roku. Konkurs skoku o tyczce odbył się 29. Sierpnia. Rywalizowało 13. Zawodników, z czego tylko dwóch przekroczyło granicę 5,0 metra. Sebastian Chmara rozpoczął konkurs bez problemów, zaliczając kolejno wysokości 4,6 i 4,8 metra. Niestety wysokość 5,0 metra okazała się nie do pokonania tego dnia. Student Uniwersytetu zakończył rywalizację z wynikiem 4,8 metra zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium. W zawodach tryumfował Paweł Wojciechowski, który osiągnął wynik 5,61 metra i jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Obu zawodników Zawiszy rozdzielił na podium Robert Sobera z AZS AWF Wrocław.

Warto dodać, że to pierwszy seniorski medal naszego studenta. Sebastian Chmara tak komentuje swój życiowy sukces: Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz pierwszy w życiu stanąłem na podium mistrzostw Polski seniorów na otwartym stadionie. Wierzę, że przede mną jeszcze wiele lat skakania, a ten medal jest początkiem mojej drogi, której celem jest zdobycie medalu olimpijskiego.

Tydzień później 4–5 września 2020 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Sebastian Chmara powtórzył wynik 4,8 metra i tym razem zdobył złoty medal. Uczestnik programu kariery dwutorowej konkurs rozpoczął od dwóch zrzutek na wysokości 4,4 metra, zaliczonej w drugiej próbie wysokości 4,5 metra. Kolejną wysokość 4,6 metra student prawa opuścił, aby zaliczyć w pierwszej próbie 4,7 metra i w drugiej 4,8 metra.

pozostałe wiadomości