strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Najlepsi biegacze UMK wyłonieni!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Pomimo pandemii COVID-19, trudności organizacyjnych oraz niesprzyjających biegaczom warunków atmosferycznych rozegrano Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2020. Podczas biegu wyłoniono najlepsze biegaczki i najlepszych zawodników Uniwersytetu w biegu na 5 i 10 kilometrów w kategorii studentów i pracowników.

Na mecie biegów Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2020 zameldowało się 517 osób. Uniwersytet reprezentowało łącznie 27 osób – kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach: pracownicy i studenci. Na 10 km rywalizowało ośmioro studentów i dziesięcioro pracowników, natomiast na 5 km odpowiednio dziesięcioro i troje. Zawody rozegrano na malowniczej trasie z Torunia do Przysieka, prowadzącej między innymi po ścieżce rowerowej z metą na toruńskiej Motoarenie. Szybka trasa z pewnością rekompensowała startującym warunki pogodowe – wysoką temperaturą przekraczającą 30 stopni. Podczas zawodów rozegrano Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na dystansach 5 i 10 kilometrów, sklasyfikowano najlepszych studentów i pracowników naszej uczelni.

W tych trudnych warunkach spektakularnie zaprezentował się Mieczysław Kunz, pracownik Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, który bieg na 10 km ukończył na 3. miejscu wśród pracowników UMK, po czym zwyciężył w rozgrywanym później biegu na 5 km. Michał Wasielewski z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego po pokonaniu 5-kilometrowego dystansu uplasował się na 2.

W klasyfikacji mistrzostw UMK, na dłuższym 10-kilometrowym dystansie, tryumfował Piotr Kasprzyk, pracownik Wydziału Sztuk Pięknych, który wyprzedził Piotra Ruderę z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych i multimedalistę Mieczysława Kunza.

Najlepszą kobietą w biegu ma 10 km, w klasyfikacji mistrzostw UMK, okazała się Stefany Cardenas z Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która wyprzedziła Dorotę Wojdyłło, na co dzień pracującą w administracji UMK (Dział Socjalny).

 

Świetne wyniki osiągnęli studenci. Na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej biegu na 5 km finiszował Mikołaj Zięba (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych), który tym samym uzyskał najlepszy czas pośród studentów UMK – 1. miejsce w mistrzostwach UMK. Kolejno medalowe miejsca w mistrzostwach Uniwersytetu zajęli studenci Paweł Dąbrowski (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki i Informatyki) i Jan Lubiejewski (Wydział Matematyki i Informatyki).

Najlepiej pośród studentek finiszowała Paulina Żuchowska (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), zaś Małgorzata Jachowska (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) o dosłownie 2 sekundy wyprzedziła Beatę Tyloch (Wydział Sztuk Pięknych).

Dwa razy dłuższy dystans najszybciej pokonał Damian Chojnacki (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych), który finiszował też w ścisłej czołówce biegu – na 7. miejscu. Drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych studentów UMK zajął Jan Zawieja (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych), a na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Tomaszewski (Wydział Nauk Historycznych).

pozostałe wiadomości