strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

„Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego” świętem kobiecego kolarstwa!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego” za nami. Kolarska impreza odniosła niebywały sukces, ale i zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”, studentki UMK, uczestniczki Programu kariery dwutorowej, pokazały się z bardzo dobrej strony, meldując się wysoko w klasyfikacji generalnej oraz wygrywając klasyfikację drużynową!

1 i 2 sierpnia na trasach poprowadzonych drogami nieopodal Golubia-Dobrzynia ścigał się różnobarwny peleton. Na starcie pierwszego międzynarodowego wyścigu zameldowały się nie tylko najlepsze polskie kobiece drużyny, ale również zagraniczne ekipy, łącznie tworząc ponad 100-osobowy peleton, z dziewiętnastoma rywalizującymi ze sobą zespołami, z czego sześć pochodziło z zagranicy.  W sobotę, ze startem na rynku w Golubiu rozegrano jazdę indywidualna na czas. Kolarki z kategorii elity kobiet rywalizowały na 24-kilometrowym, a juniorki na 15-kilometrowym odcinku,  o uzyskanie jak najszybszego czasu. Najlepiej z trudami trasy poradziła sobie Marta Jaskulska (Reprezentacja Polski), wygrywając tylko sekundę z torunianką Karoliną Kumięgą. Dobrą „czasówkę”  pojechały również studentki naszego Uniwersytetu Karolina Karasiewicz – szóste miejsce w elicie kobiet oraz Patrycja Lorkowska, która zajęła dziewiąte miejsce Wyniki jazdy indywidualnej na czas ustawiały klasyfikację generalną po pierwszym etapie.

Do drugiego odcinka wyścigu zespół z Torunia przystąpił zatem z trzema zawodniczkami w pierwszej dziesiątce w kategorii elity kobiet, oraz z czwartą juniorką. Niedzielny odcinek to rundy, ze starem na rynku w Dobrzyniu. Wraz z wybiciem na zegarze godziny jedenastej, na golubsko-dobrzyńskie drogi wyruszył kobiecy peleton. Do pokonania miał 88 km dla juniorek, i 110 km dla elity kobiet. Na każdej z pierwszych czterech rundy rozgrywane były dwie górskie premie oraz jedna lotna, usytuowana na linii startu/mety. Od początku zawodniczki narzuciły bardzo wysokie tempo, a grupa zasadnicza co chwile rwała się oraz ponownie łączyła. Wiele zawodniczek próbowała swoich sił w ucieczkach i atakach, jednak do mety dojechał cały peleton. Najszybszą kolarką okazała się Marta Lach (Reprezentacja Polski), wyprzedzając toruniankę Karolinę Karasiewicz – uczestniczkę Programu kariery dwutorowej.

Studentki Uniwersytetu zajęły odpowiednio lokaty Karolina Karasiewicz – szóstą a Patrycja Lorkowska – dziewiątą (zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).  Sukcesem wyścig zakończyła wygrała Anna Sagan, uczestniczka Programu kariery dwutorowej, która odebrała puchar z rąk Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Franciszka Gutowskiego za klasyfikację górską. Puchar dla drugiej zawodniczki w klasyfikacji najaktywniejszych zawodniczek trafił do Karoliny Karasiewicz, ufundował go olimpijczyk z Barcelony – Grzegorz Piwowarski.

Klasyfikacja drużynowa padła łupem zawodniczek Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”, w którego barwy reprezentują trzy studentki naszego Uniwersytetu – Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska i Anna Sagan. Drugą ekipą wyścigu został MAT ATOM DEWELOPER Wrocław, trzecie miejsce wywalczył zespół LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów.

Karolina Karasiewicz

pozostałe wiadomości