tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Sukcesy indywidulane lekkoatletów na AMP

Zdjęcie ilustracyjne

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce odbyły się na nowym stadionie w Lublinie w dniach 25-27.05.2018 roku. Organizatorem był Klub Środowiskowy AZS Lublin.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy z Torunia zdobyli 2 medale na dystansie 100 m. Srebrny krążek wywalczył Adrian Brzeziński natomiast brązowy Adam Lewandowski. Tym razem w sztafecie 4×100 metrów drużyna w składzie Mikołaj Zięba, Adrian Brzeziński, Adama Lewandowski, Marcin Syski otarła się o podium zajmując 4. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski na stadionie Lekkoatletycznym MOSiR Bystrzyca Lublin zaowocował dla reprezentantów UMK Toruń medalami. Jako pierwszy na podium stanął Adrian Brzeziński zdobywając złoty medal na dystansie 200 metrów (21.68).

W rywalizacji Pań Aleksandra Borkowska zakończyła konkurs rzutu oszczepem na czwartej pozycji.

W klasyfikacji indywidualnych w typach Uniwersytetów Mikołaj Zięba zajął 17. miejsce na 800m oraz 19 miejsce na dystansie 1500m.