Walki na światowym poziomie z kwalifikacją do Igrzysk Europejskich

fot. nadesłana

Studentka Naszego Uniwersytetu – Aneta Rygielska wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Boksie, zorganizowanych w Sofii w dn. 5-12.06.2018.

W kategorii wagowej do 60 kg wystartowało 18 zawodniczek. W walce eliminacyjnej (7.06.2018) Aneta Rygielska podejmowała reprezentantkę Kosova Donjete Sadiku (Wicemistrzynię Świata, Mistrzyni Europy kat. junior), z którą jednogłośnie wygrała na punkty. W walce ćwierćfinałowej (9.06.2018) Aneta musiała zmierzyć się z reprezentantką Finlandii - Mira Potkonen (brązowa medalistka Igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro oraz obecną Mistrzynią Europy) i uznać jej wyższość. Tegoroczne Mistrzostwa Europy Aneta kończy na 5 miejscu, zdobywając kwalifikację na Europejskie Igrzyska, które odbędą się w 2019 roku. Kwalifikacje zdobywa tylko 10 najlepszych zawodniczek w Europie.

Aneta Rygielska, urodzona w 1995 roku w Toruniu, trenuje w  MKSW Pomorzanin Toruń, posiada klasę mistrzowską. Zawodniczka tytuły Mistrzyni Polski zdobywała aż dziewięciokrotnie w latach 2010–2018. Do swoich największych osiągnięć zalicza: 2 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek (Władysławowo, 09.11.2012 r.), Młodzieżowe Mistrzostwo Świata (Albena, Bułgaria, 20–29.09.2013 r.), 3 miejsce na pierwszych historycznych Igrzyskach Europejskich w Baku (12–28.06.2015 r.), 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek (Astana, Kazachstan,19–28.05.2016 r.). Studiuje kierunek: bezpieczeństwo wewnętrzne na pierwszym roku studiów magisterskich oraz Sport & Wellness na pierwszym roku studiów licencjackich.

Wybrałam Uniwersytet Mikołaja Kopernika, ponieważ w Toruniu znajduje się mój klub bokserski, tutaj się urodziłam i wychowałam. Bardzo lubię Toruń i nie zamierzam go opuszczać. Sam Uniwersytet uważam, że jest dobrze zarządzany, w tym roku otworzył się nowy kierunek Sport & Wellness, który spełnił moje oczekiwania. Gdy kończyłam liceum chciałam pogodzić studia z treningami, szukałam kierunku, który mi w tym pomoże a w przyszłości będę mogła wykonywać pracę z satysfakcją. Długo nie musiałam szukać i się zastanawiać – od razu wybrałam bezpieczeństwo wewnętrzne.