Anna Załęczna brązową medalistką Bratislava European Open 2020 w judo

fot. nadesłana

W dniu 15 lutego 2020r. w Bratysławie (Słowacja) odbyły się zawody Bratislava European Open 2020. Podczas rywalizacji o medale walczyło ponad 150  zawodniczek reprezentujących 29 krajów.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet, w kategorii wagowej + 78 kg sukces odniosła studentka UMK w Toruniu - Anna Załęczna.  Zawodniczka wywalczyła brązowy medal. Pierwszą walkę w tych zmaganiach torunianka stoczyła z reprezentantką Chorwacji. Przeciwniczka dostała aż 3 kary, czego konsekwencją była dyskwalifikacja, która zapewniła zwycięstwo reprezentantce Polski. Następny pojedynek – ćwierćfinał – skończył się niepowodzeniem dla naszej zawodniczki, która uległa Japonce, jednakże dzięki repasażom mogła kontynuować walkę o medal. Trzecią, wygraną walkę studentka Uniwersytetu stoczyła z koleżanką z kadry, a była to walka o półfinał. Pojedynek o trzecie miejsce zakończył się również jej zwycięstwem – po pięknym rzucie Anna Załęczna zdobyła brązowy medal Bratislava European Open 2020. Niestety tej walce zawodniczka z Torunia doznała urazu pleców, który dosłownie trzy tygodnie temu został wyleczony. Świeża kontuzja uległa odnowieniu, jednak uczestniczka Programu kariery dwutorowej jest prawdziwym "fighterem" i już za dwa tygodnie planuje udział w Pucharze Świata w Warszawie. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia oraz za udane starty.