strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Korfball w ofercie zajęć dydaktycznych

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Przerwa międzysemestralna to dobry czas na otwarcie się na nowe. Uniwersyteckie Centrum Sportowe rozszerzyło dotychczasową ofertę zajęć sportowych o zajęcia z korfballu.

To jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, która w Polsce pojawiła się już 30 lat temu w środowisku akademickim. Niestety mimo jej atrakcyjności i licznych walorów jakie ze sobą niesie, wciąż jest dyscypliną niszową. Z roku na rok obserwuje się jednak wzrost zainteresowania korfbalem.

UMK w Toruniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom studentów, jako jedna z niewielu uczelni w Polsce, od semestru letniego wprowadza do grafiku zajęć sportowych zajęcia z tej dyscypliny. Pierwszy otwarty trening odbył się 4 lutego 2020 roku. Zajęcia poprowadził mgr Michał Wasielewski, na co dzień pracownik dydaktyczny UCS UMK w Toruniu. Spotkanie miało na celu przybliżyć  studentom zasady gry, przepisy oraz sprzęt sportowy.

Podczas zajęć z łatwością dało się zauważyć, iż tylko wzorowa współpraca i komunikacja między zawodnikami przekłada się na sukces całej drużyny. Niezmiernie cieszy fakt, że pierwszy trening spotkał się z dobrym przyjęciem w środowisku studenckim, co potwierdziła także frekwencja. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa dyscyplina na stałe wpisze się w harmonogram zajęć uczelni.

pozostałe wiadomości