strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Weekend futsalowych emocji

Zdjęcie ilustracyjne

W najbliższy weekend (24–26.01.2020 r.) rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał A w futsalu mężczyzn. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 227 zawodników z makroregionu północno-zachodniego. Podczas zmagań reprezentowanych będzie 16 uczelni wyższych, których zespoły zakwalifikowały się z eliminacji wojewódzkich. Zawody zostaną rozegrane na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu.

Rywalizacja o premiowane awansem do finału miejsca zostanie zainaugurowana w piątek o 8:30. Po rozegraniu pierwszych czterech meczy grupowych odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju. Na godzinę 11:00 do hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przybędą zaproszeni przedstawicie władz Uniwersytetu, władz Miasta Toruń, zarządów Akademickiego Związku Sportowego UMK w Toruniu oraz Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego woj. kujawsko-pomorskiego. Po zakończeni części oficjalnej wznowione zostaną rozgrywki grupowe.

Zmagania o pierwszeństwo w czterech grupach turniejowych potrwają w sobotę od godziny 10:00 do 15:00. Po rozegraniu ośmiu meczy wyłonione zostaną zespoły, które po 15:00 zmierzą się w ćwierćfinałach. Półfinały i finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn – półfinał A zostaną rozegrane w niedzielę na hali UCS UMK w Toruniu, a pierwsi zawodnicy wyjdą na parkiet o 9:00. Ostatni, czterdziesty mecz AMP, wyłoni zwycięski zespół akademicki półfinału. Reprezentanci dwóch najlepszych uczelni zmierzą się o palmę pierwszeństwa w turnieju o 13:00 na hali UCS UMK w Toruniu.

W imprezie udział wezmą reprezentanci uczelni: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni; Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu; Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa; Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie; Politechnika Gdańska; Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu; Uniwersytet Gdański; Uniwersytet Medyczny w Poznaniu; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Uniwersytet Morski w Gdyni; Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu; Uniwersytet Szczeciński; Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu; Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy; Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Toruński półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn wyłoni cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie, które zmierzą się w finale w Poznaniu.

Organizatorami półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski są AZS UMK Toruń i UMK Toruń przy współpracy AZS OŚ woj. kujawsko-pomorskiego. Projekt AMP wspiera Ministerstwo Sportu zaś partnerem toruńskiej imprezy jest Miasto Toruń.

pozostałe wiadomości