Sztafeta Gwiazd dla WOŚP

fot. Wojciech Wysota

Rektor UMK w Toruniu prof. Andrzej Tretyn poprowadził reprezentację Uniwersytetu podczas Wielkiego Wiosłowania dla WOŚP, które odbyło się w sobotę (11.01.2020) w Atrium Copernicus.

Sztafeta Gwiazd jest nierozłączną częścią ogólnopolskich zmagań Wilekiego wiosłowania, które tradycyjnie odbywają się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat poprzednich i tym roku w rywalizacji uczestniczyły władze, pracownicy oraz studenci Uniwersytetu.

Dystans 500 metrów pokonało w Toruniu aż 329 osób, co dało rekordowy wynik 164,5 km. Znaczny udział w tym sukcesie mieli studenci-sportowcy, uczestnicy Programu kariery dwutorowej, którzy na co dzień wyczynowo uprawiają wioślarstwo. Niezawodnie do zmagań stanęła szeroka reprezentacja uniwersyteckiej sekcji ergometru wioślarskiego oraz studenci UMK.

W Sztafetach Gwiazd uczestniczyli prof. dr hab Andrzej Tretyn - rektor UMK; prof. dr hab. Andrzej Sokala - prorektor ds. studenckich i polityki kadrowej; prof. dr hab. Wojciech Wysota - ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym; mgr Marcin Maksim – zastępca kanclerza UMK ds. administracyjnych; dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK - pełnomocnik rektora UMK ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych; prof. dr hab. Przemysław Nehring - dziekan Wydziału Humanistycznego UMK; Tomasz Górzyński – zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego ds. sportowych.

Osada „Naukowców” pod wodzą Rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna, wywalczyła trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium zameldowała się drużyna poseł Iwony Michałek, w której „wiosłował” Marcin Maksim – zastępca kanclerza UMK ds. administracyjnych oraz dr hab. Zbigniew Girzyński, prof. UMK (reprezentujący polityków). Najlepszym zespołem byli „Rycerze Michała” Zaleskiego – Prezydenta Miasta Torunia, w tej sztafecie znaleźli się dr hab. Marcin Czyżniewski prof. UMK (reprezentujący samorządowców) oraz Tomasz Górzyński – zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.