AZS UMK PBDI uległ Arce Gdynia

Mecz drugoligowców już od początku zapowiadał się na bardzo dynamiczne starcie. Wszystko za sprawą rywala z Gdyni, którego gra pozwoliła na zajęcie 3. miejsca w tabeli Grupy A. Rywalizacja reprezentantów UMK z zespołem Arka AMW II Gdynia odbyła się w niedzielę 21 grudnia, o godzinie 13.00 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym.

Pierwsze dwie kwarty były dość dynamicznym pokazem umiejętności AZS-u, jednak przeciwnicy nie odstawali od reprezentacji UMK. W pierwszej kwarcie pomimo, że goście bardzo szybko wykorzystali dopuszczalną pulę 5 fauli gospodarzom nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Kiedy tylko AZS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, Arce całkiem sprawnie udawało się dogonić gospodarza. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem AZS-u (21:20).

W drugiej kwarcie koleje punktowe nieco się odwróciły. Pojawiło się więcej błędów takich jak niewykorzystane punkty z rzutów osobistych, czy błędy kroków. UMK prześladował również brak celnych rzutów za 3 punkty, podczas gdy przeciwnicy nie próżnowali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:47 dla gości.

Druga połowa to niestety pokaz bardzo skutecznej i agresywnej gry zawodników z Gdyni, oraz nieprzyjemny dla oka spadek formy UMK. W związku z wieloma nieudanymi akcjami, w 3. kwarcie uruchomili się kibice AZS UMK PBDI Toruń, którzy buczeli na rywali i głośno dopingowali każdą skuteczną akcję reprezentantów UMK. Kilka razy takie zachowanie zdało egzamin, niestety na dłuższą metę nie przyniosło oczekiwanych efektów. Korzystnie z tej kwarty wyszli zawodnicy Arki Gdynia wypracowując siedmiopunktowe prowadzenie nad gospodarzami (64:71).

Ostatnie 10 minut tylko powiększyło przewagę gości, których dynamika była o wiele większa niż gospodarzy. Zawodnicy Arki pełni sił i energii, wyglądali jakby mecz dopiero się rozpoczął. Reprezentacja UMK robiła co mogła, jednak ta kwarta zdecydowanie nie była już na ich siły. Mecz zakończył się wynikiem 77:91 dla zespołu Arka AMW II Gdynia.

Koszykarze AZS UMK w całym spotkaniu faulowali 21 razy, podczas gdy przeciwnik dopuścił się 24 fauli. Najwięcej punktów zdobył Mikołaj Ratajczak (29) wyprzedzając kolegów z drużyny prawie o 20 punktów. Kolejno, najlepszymi punktującymi meczu z AMW II Gdynia, byli: Ignacy Grochowski (11), Marcin Wieluński (10) oraz kapitan drużyny Adam Lisewski (10). Przegrana na szczęście nie wpłynęła na miejsce AZS-u w tabeli grupy A. Reprezentanci UMK nadal zajmują 8 miejsca, tracąc 4 punkty do lidera tabeli, którym po 12. kolejce jest KSK Noteć Inowrocław. Sobotnia wygrana zespołu Arka AMW II Gdynia pozwoliła drużynie wskoczyć o jedno oczko bliżej podium i zająć 2. miejsce w tabeli.

Reasumując ostatnie mecze drugoligowych koszykarzy AZS UMK, podopieczni Kamila Michalskiego mają częsty problem z drugą połową spotkań. Zazwyczaj 3. i 4. kwarta w wykonaniu AZS UMK PBDI Toruń jest o wiele słabsza niż dwie pierwsze. Zrozumiałym jest, że pojawia się zmęczenie, jednakże warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które wzmocni drużynę na czas ostatnich 20 minut.

Mecz 13. kolejki, w której koszykarze AZS UMK PBDI Toruń podejmą drużynę MKS Sokół Międzychód, odbędzie się w Nowym Roku, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Międzychodzie, 11 stycznia o godzinie 17.00. Trzymamy kciuki za kolejne mecze AZS UMK, a tymczasem życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Skład AZS UMK PBDI Toruń: Adam Lisewski, Mikołaj Ratajczak, Krystian Maćkiewicz, Marcin Wieluński, Kacper Lambarski, Sławomir Murowicki, Damian Chojnacki, Mikołaj Karczewski, Ignacy Grochowski, Jakub Lambarski, Kamil Krużyński, Jakub Kondraciuk.
niegrający: Jakub Dusza, Adam Hirsz, Zbigniew Malinowski, Radosław Plebanek, Jakub Bierski, Jakub Sowa, Michał Wiśniewski, Jakub Jagodziński, Mikołaj Szumański.

Trener: Kamil Michalski, Maciej Deręgowski