strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Sukces sensei Zbigniewa Wojtowicza

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Na grudniowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo Kata reprezentanci AZS UMK Toruń Zbigniew Wojtowicz i Jacek Kutyba zdobyli srebrny medal w Kime-no-Kata – kata walki. 

 Zbigniew Wojtowicz jest nauczycielem i trenerem Judo w UCS UMK w Toruniu. Jacek Kutyba jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W ubiegłym roku nasi reprezentanci po paroletniej przerwie w startach wywalczyli brązowy medal. Tym razem poszli o stopień wyżej. Kime-no-Kata – kata walki jest pokazem różnorodnych form ataku i obrony, w tym obrony przed uchwytami, uderzeniami i kopnięciami oraz obrony przed atakami nożem i mieczem. Wszystkie techniki wykonywane są w ścisłej, ustalonej formie. Mistrzowskie wykonanie form Kata wymaga precyzji, koncentracji i dobrego przygotowania fizycznego.

Nasi reprezentanci mają spore szanse na reprezentowanie Polski w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Kata, które odbędą się w czerwcu 2020 r. w Polsce. Warunkiem koniecznym jest jednak bardzo dobre przygotowanie się do przyszłorocznych imprez. Przed naszymi zawodnikami bardzo pracowity początek roku. W styczniu udział w Międzynarodowym Seminarium Kata w Holandii, w lutym w Pucharze Europy i w kwietniu w Mistrzostwach Polski, które będą ostatecznym sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Europy.

pozostałe wiadomości