strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Ostatnie w roku siatkarskie akordy

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Siatkarki i siatkarze AZS UMK Toruń rozegrali ostatnie spotkania w 3 lidze PZPS w 2019 roku. W Tucholi świetnie spisały się liderki 3 ligi, niestety dużo słabiej w starciach w Nakle i Bydgoszczy wypadli akademicy.

Ostatni, sobotni (14.12) mecz w tym roku kalendarzowym nasze siatkarki zagrały z zespołem Tucholanki Tuchola. Od pierwszego seta reprezentantki AZS UMK Toruń miały pełną kontrolę na przebiegiem spotkania, dlatego trenerka – Joanna Kaczmarek – dała szanse pokazania się wszystkim zawodniczkom. Końcowy wynik to 3-0 dla AZS UMK w setach 25-12, 25-22, 25-16. Do tej pory w rozgrywkach ligowych akademiczki straciły tylko jednego seta. Po zwycięstwie zawodniczki AZS UMK Toruń utrzymują pozycję lidera 3 ligi PZPS. MVP spotkania została Oliwia Zarębska . 

 

W czwartek (5.12) Akademicy udali się do Nakła nad Notecią, aby tam podjąć NTS Trójkę Nakło. Gospodarze byli w pełnej formie turniejowej, w przeciwieństwie do AZS, który nie mógł trenować przed meczami wyjazdowymi.

Spotkanie od strony gości było szarpane. Torunianie chcąc odpowiadać na grę Trójki zmieniali założenia gry, jednak tylko na kilka akcji, po czym powracały proste błędy w grze. Przez pierwsze dwa sety akademicy potrafili się przebudzać i utrudniać zdobywanie kolejnych punktów przeciwnikom. Jednak trzeci set został zdominowany przez Nakło. Torunianie musieli pogodzić się z porażką 3:0.

Kolejne wyjazdowe zmagania odbywały się na najtrudniejszym terenie w niedzielę (8.12). Mecz z Chemikiem Bydgoszcz, rozpoczął się wczesnym popołudniem i od samego początku wyglądał o wiele lepiej niż ostanie spotkanie wyjazdowe Torunia na tamtejszej hali. Skład Torunia - okrojony poprzez choroby niektórych zawodników - prezentował się solidnie w początkach kolejnych setów. Młodzi przyjmujący skutecznie grali "o blok" Bydgoszczan, jednak brakowało utrzymania piłki w boisku podczas kontrataków i agresji w zagrywce w kluczowych momentach meczu. Kolejna porażka bez punktów stała się faktem.

Powracający do treningów siatkarze skupiają się na poprawie pewności siebie w grze i poprawie błędów technicznych z poprzednich spotkań. Kolejne mecze w ramach 3. ligi siatkówki mężczyzn dopiero w styczniu.

pozostałe wiadomości