Siatkarki UMK niepokonane w pierwszym turnieju AMPiK

W dniu 10 grudnia 2019 r. na hali sportowej UCS UMK w Toruniu odbył się pierwszy turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet.

Bezapelacyjnie, bez straty seta, zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W turnieju akademickim wzięły udział reprezentacje czterech uczelni: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Zespoły  rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Barw UMK, pod wodzą trener Joanny Koczmarek, broniły zawodniczki pierwszoligowych zespołów Budowlani Volley Toruń: Daria Dąbrowska, Weronika Gierszewska, Iwona Zuzel, Paulina Berlinska, Karolina Ogorek, Julia Klisiak oraz Joker Mekro Energoremont Świecie: Adrianna Kukulska, Aleksandra Żurawska, Oriana Miechowicz i trzecioligowego AZS UMK Toruń: Magdalena Piepiorka, Alina Krawczyk, Kinga Ratajczak, Oliwia Zarębska

Wyniki 1. turnieju:

1.UMK Toruń - WSG Bydgoszcz 2-0 (25:10), (25:23)
2.UMK Toruń - UTP Bydgoszcz 2-0 (25:10), (25:13)
3.UMK Toruń - CM UMK 2-0 (25:14), (25:15)

Klasyfikacja po pierwszym turnieju:

I miejsce: UMK Toruń – 9 pkt.
II miejsce: UTP Bydgoszcz – 6 pkt.
III miejsce: CM Bydgoszcz – 2 pkt.
IV miejsce: WSB Bydgoszcz – 1 pkt.

Drugi i ostatni  turniej odbędzie się w styczniu 2020 r. i wyłoni Akademickiego Mistrza Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet.