Pierwsza niedziela grudnia pod znakiem koszykówki

Niedzielne popołudnie w Uniwersyteckim Centrum Sportowym przebiegło pod znakiem koszykówki. 1 grudnia toruński AZS UMK PBDI obronił honor gospodarza i wygrał we własnej hali z sąsiedzką drużyną Bydgoszcz Enea UTP Astoria 99:81 (23:24, 34:17, 20:19, 22:21). Skuteczność przedstawicieli UMK podczas niedzielnego meczu 9 kolejki drugoligowych rozgrywek, przyniosła 3 wygraną w tym sezonie i jednocześnie awans o jedno miejsce w tabeli.

Pierwsze punkty w całym spotkaniu – jak na gospodarza przystało – zdobyła drużyna z Torunia. AZS UMK PBDI w pierwszej kwarcie prowadził również ilością rzutów za 3 punkty. Niestety spora ilość fauli ze strony gospodarza doprowadziła do remisu 20:20 na minutę przed końcem tej kwarty. Ostatecznie pierwsze 10 minut gry zakończyło się jednopunktową przewagą przeciwnika z Bydgoszczy (24:23).

W drugiej kwarcie podopieczni Kamila Michalskiego wypracowali największą przewagę, której przeciwnicy z Bydgoszczy – jak się później okazało – nie byli w stanie odrobić. Ostatnie sekundy drugiej kwarty przyniosły celny rzut Jakuba Lambarskiego, który zdobył dla swojej drużyny 3 punkty. Pozwoliło to toruńskiej drużynie zamknąć pierwszą połowę z wynikiem 57:41, zdobywając w drugiej kwarcie aż 34 punkty.

Analizując ostatnie dwie kwarty, były one do siebie bardzo zbliżone biorąc pod uwagę wypracowaną różnicę punktową między zespołami. Zarówno w trzeciej jak i w czwartej kwarcie drużyna AZS UMK PBDI Toruń wygrała przewagą jednego punktu (3 kwarta: 20:19; 4 kwarta: 22:21). Ostatecznie spotkanie skończyło się sukcesem gospodarzy, którzy wygrali różnicą 18 punktów (99:81). Zwycięstwo pozwoliło na awans z 9 pozycji w tabeli na 8. Największą skutecznością odznaczył się Mikołaj Ratajczak, który w niedzielnym spotkaniu zdobył łącznie 19 punktów. Tuż za nim uplasowali się: Kamil Krużyński z 18 punktami, Jakub Lambarski z 17 punktami oraz Ignacy Grochowski z 16 punktami.

Mecz 10 kolejki, w której AZS UMK PBDI Toruń podejmie SMS PZKosz Władysławowo odbędzie się w COS OPO Cetniewo we Władysławowie, w przyszłą sobotę 7 grudnia o godzinie 16.30.

2. liga PZKosz
Grupa A
9. kolejka – niedziela, 1.12.2019
AZS UMK PBDI Toruń – Enea UTP Astoria Bydgoszcz 99:81 (23:24, 34:17, 20:19, 22:21)

Skład AZS UMK PBDI Toruń: Mikołaj Ratajczak (4), Krystian Maćkiewicz (5), Zbigniew Malinowski (6), Kacper Lambarski (9), Michał Wiśniewski (10), Damian Chojnacki (12), Mikołaj Karczewski (13), Ignacy Grochowski (14), Jakub Lambarski (16), Jakub Dusza (17), Kamil Krużyński (20), Jakub Kondraciuk (23), niegrający: Radosław Plebanek (7), Jakub Jagodziński (8), Sławomir Murowicki (11), Jakub Bierski (14), Adam Lisewski (15), Adam Hirsz, Mikołaj Szumański, Jakub Sowa.

Trener: Kamil Michalski, Maciej Deręgowski

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.