Aneta Rygielska najlepszym studentem-sportowcem UMK

fot. nadesłana

Studentka kierunku Sport&Wellness została najlepszym studentem-sportowcem ubiegłego roku akademickiego. Srebrna medalistka Mistrzostw Europy Seniorek w Boksie, osiągnęła prócz sukcesów sportowych znakomite wyniki w nauce. Dziś Aneta Rygielska przebywa w Rosji, w Ułan Ute, gdzie 3. października rozpoczną się Mistrzostwa Świata Seniorek w Boksie.

W roku akademickim 2018/2019 Aneta Rygielska zajęła drugie miejsce na turnieju międzynarodowym imienia Feliksa Stamma, zdobyła kolejny - dziesiąty - złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek. Studentka Uniwersytetu to również uczestniczka Igrzysk Europejskich w Mińsku (21–30 czerwca).

Niewątpliwie największym tegorocznym sukcesem Anety Rygielskiej jest srebrny medal Mistrzostw Europy Kobiet w boksie. 12. edycję imprezy rozegrano z hiszpańskim Alcobendas. W dniach 24–31 sierpnia zawodniczki krzyżowały rękawice w 10 konkurencjach.

Aneta Rygielska, co zasługuje na szczególne podkreślenie, studiuje dwa kierunki: bezpieczeństwo wewnętrzne na oraz Sport & Wellness. To własnie na kierunku sportowym osiągnęła znakomitą średnią ocen 4,13. Zawodniczka jest uczestniczą Programu kariera dwutorowa student-sportowiec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz stypendystką JM Rektora.

Aneta Rygielska, urodzona w 1995 roku w Toruniu, trenuje w  MKSW Pomorzanin Toruń, posiada klasę mistrzowską. Zawodniczka w latach 2010–2018 zdobywała aż dziewięciokrotnie tytuły Mistrzyni Polski. Do swoich największych osiągnięć zalicza: 2 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek (Władysławowo, 09.11.2012 r.), Młodzieżowe Mistrzostwo Świata (Albena, Bułgaria, 20–29.09.2013 r.), 3 miejsce na pierwszych historycznych Igrzyskach Europejskich w Baku (12–28.06.2015 r.), 4 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek (Astana, Kazachstan,19–28.05.2016 r.).