Skromnie ale z sukcesem!

W dniach  18-20.05.2018  reprezentacja naszej uczelni startowała  w  Akademickich  Mistrzostwach  Polski  w  wioślarstwie. Z Bydgoszczy akademicy wrócili z dwoma medalami indywidualnymi.

Startowały dwie nasze osady w jedynkach: Agata  Zielepucha  i  Patryk  Przekopski. Biegi  eliminacyjne  odbywały  się  w  seriach  na  czas  co  było  sporą  loterią  z  powodu  trudnych, zmiennych  warunków  pogodowych. Agata  Zielepucha  zakwalifikowała  się  do  finału  B, w  którym  zajęła  4  miejsce. Dało  to  Jej  10  miejsce  w  klasyfikacji  ogólnej  i  4  w  Uniwersytetach. Patryk  po  eliminacjach  trafił  do  finału  A, w  którym  po  ciekawym  biegu  zajął  3  miejsce  zdobywając  brązowy  medal. W  Uniwersytetach  był  bezkonkurencyjny  i  zdobył  złoty  medal. Opiekunką  tej  skromnej  reprezentacji  była  mgr Hanna  Szewczyk.