Udany występ judoków w AMPiK

W czwartek 17.05.2018 r. odbyły się w Bydgoszczy AMPiK w Judo. Udany występ odnotował zespół kobiet UMK, który w klasyfikacji drużynowej zajął I miejsce wyprzedzając uczelnie bydgoskie UTP i UKW.

Zwycięską drużynę Uniwersytetu reprezentowały:

• Kinga Siedlich - I miejsce do 52 kg.,
  • Aleksandra Bembenista - I miejsce w wadze do 57 kg.,
  • Maria Działo - I miejsce w wadze do 63 kg.,
  • Zuzanna Rybacka - II miejsce w wadze do 63 kg.

Zespół jest bardzo obiecujący, bo wszystkie zawodniczki studiują na I lub II roku i przez najbliższe kilka lat mogą reprezentować UMK na zawodach akademickich. Aleksandra Bembenista i Maria Działo wróciły do uprawiania Judo po kilkuletniej przerwie w treningach. Jeśli potrenują solidnie to mają szanse na zdobywanie medali nawet w AMP. Kinga Siedlich i Zuzanna Rybacka rozpoczęły treningi Judo na UMK, ale robią ogromne postępy i wkrótce mogą się stać silnymi punktami naszej drużyny żeńskiej.

Trochę słabiej niż zwykle wypadł zespół męski. Trochę niefortunny termin zawodów i kontuzje spowodowały, że do Bydgoszczy pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. Z grupy tej najlepiej wypadł

• Jędrzej Serocki, który w wadze do 66 kg. zajął I miejsce. Kamil Rzyski, debiutujący w zawodach zajął III miejsce w wadze do 73 kg.
  • Startował jeszcze Rafał Sobieralski, który w wadze do 81 kg. zajął III miejsce.

Drużynowo zajęliśmy III miejsce za zespołami WSG i UTP.