strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

The European Association for Sport Management (EASM)

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Podczas 27 edycji spotkań The European Association for Sport Management organizowanych w Sevilli w Hiszpanii, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podczas obrad Uniwersytet reprezentowali: Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej prof. dr hab. Andrzej Sokala, Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beata Przyborowska, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK prof. Piotr Błajet oraz przedstawiciele Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania: dr inż. Mateusz Tomanek i mgr Patrycja Gulak-Lipka. brali udział w obradach i warsztatach zorganizowanych w ramach tej konferencji.

The European Association for Sport Management (EASM) to jedna z największych w Europie platform dyskusyjnych na rzecz zarządzania w sporcie. Spotkania w ramach EASM trwają nieprzerywanie od 1993 r. i stały się z czasem najbardziej prestiżowym wydarzeniem dotykającym szerokiej problematyki zarządzania w sporcie. The European Association for Sport Management to miejsce spotkań kadry naukowej z całej Europy, a członkowie tego stowarzyszenia pochodzą z blisko 40 krajów. Podczas 4-dniowych spotkań uczestniczy mieli możliwość uczestnictwa w różnorodnych formach prezentacji i dyskusjach nad modelami zarządzania w sporcie.

Przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentowali potencjał naukowo-badawczy, organizacyjny oraz  doświadczenie naszej uczelni w dziedzinie Sport Managment. Prezentacja toruńskich akademików skłoniła EASM do powierzenia organizacji warsztatów i platform dyskusyjnych w zbliżających się w latach 2020-2022 r. spotkaniach właśnie naszej uczelni. To wielka szansa na przedstawienie Torunia nie tylko jako Europejskiej Stolicy Sportu, lecz również miejsca badań naukowych i prac wdrożeniowych w dziedzinie zarządzania sportem.

Kolejna edycja konferencji odbędzie się już za rok w Londynie. Mamy nadzieje, że również tam nie zabraknie Naszej reprezentacji.

Anna Błaszkowska

pozostałe wiadomości