strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aneta Rygielska drugą pięściarską Starego Kontynentu

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Sukcesem studentki Uniwersytetu zakończyły się 12. Mistrzostwa Europy Kobiet w Boksie. Imprezę rozegrano z hiszpańskim Alcobendas, gdzie rękawice krzyżowała Aneta Rygielska.

Doskonałą formę, skupienie na celu jakim był medal Mistrzostw Europy zawodniczka KS Pomorzanin Toruń pokazała już w pierwszej walce z Chelsey Heijnen z Holandi. Pomimo lawiny ciosów Holenderki nasza zawodniczka okazała się skuteczniejsza i awansowała do ćwierćfinału. W ćwierćfinale Aneta Rygielska po świetnej walce pokonała Armenkę Ani Hovsepyan, co już w tym momencie dawało medal Mistrzostw Starego Kontynentu.

Marzeniem Anety Rygielskiej był Mazurek Dąbrowskiego. W półfinale na drodze do upragnionego złota stanęła utytułowana Ukrainka Maria Bova, która jednak nie sprostała toruniance i Polka cieszyła się z zasłużonego awansu do finału.

Niestety studentce Uniwersytetu nie udało się rozstrzygnąć finału na swoją korzyść. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów reprezentantka Polski przegrał na punkty z Włoszką Francescą Amato 2:3. Sędziowie punktowali dla Anety Rygielskiej 28:29, 28:29, 28:29, 30:27 i 29:28, pozbawiając tym samym toruniankę złotego medalu mistrzostw.

pozostałe wiadomości