Szczypiorniści na 8. miejscu w półfinale AMP

fot. nadesłana

W ubiegły weekend 10-13.05.2018 r., począwszy od piątku, piłkarze ręczni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu brali udział w Akademickich Mistrzostwach Polski organizowanych w Bydgoszczy.

Pierwszy mecz z Uniwersytetem Gdańskim, pomimo wczesnej pory, w wykonaniu naszych szczypiornistów wyglądał bardzo dobrze. UMK objął prowadzenie od początku spotkania i zakończył je wynikiem 37:26. Niestety, toruńscy szczypiorniści  nie mieli zbyt wiele szczęścia w losowaniu kolejnych przeciwników, którzy w rezultacie okazali się zwycięzcami całego turnieju. UMK Toruń – AWF Wrocław 16:33. Mecz z Uniwersytetem z Zielonej Góry (2. miejsce w tabeli końcowej) zakończył się wynikiem 18:47. Po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach przyszedł czas na pojedynek derbowy z UKW Bydgoszcz. Emocji i nerwów było w nim co niemiara, o czym świadczy wynik po 50. minutach regulaminowej gry 29:29. Remis oznaczał dogrywkę dwa razy po 5 min. Jednak wykluczenie z gry przez sędziów dwóch toruńskich zawodników osłabił nasz zespół  w znacznym stopniu, przez co gospodarze odnieśli zwycięstwo nad Toruniem 38:36. Ostatni mecz UMK Toruń był meczem o 7. miejsce z Politechniką Gdańską (29:40). Tym samym Uniwersytet Mikołaja Kopernika na 13 zespołów uplasował się na 8. miejscu podczas półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski 2018.

Mecze UMK Toruń:

1. UMK Toruń – Uniwersytet Gdański 37:26
  2. UMK Toruń – AWF Wrocław 16:33
  3. UMK Toruń – Uniwersytet Zielona Góra 18:47
  4. UMK Toruń – UKW Bydgoszcz 36:38
  5. UMK Toruń – Politechnika Gdańska 29:40

Skład UMK Toruń: Delicat Karol, Laszkiewicz Paweł, Kożanowski Mateusz, Kuczyński Mateusz, Poświata Artur, Rzymkowski Amadeusz, Rzymkowski Przemysław, Stanisławski Bartłomiej, Szabłowski Patryk, Trzmielewski Igor, Wojciechowski Karol.

Kierownik drużyny: Paula Ziomek.