Prymat UMK w Toruniu w ergometrze wioślarskim

fot. fot. nadesłana

Zawodnicy UMK w Toruniu zdominowali rywalizację Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim! Akademicy sięgnęli po najwyższe laury w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

11 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim. Na przystani RTW Lotto-Bydgostia zameldowały się reprezentacje 4 uczelni: WSG Bydgoszcz, UTP Bydgoszcz, CM UMK w Toruniu i najliczniejsza UMK w Toruniu. Reprezentanci Uniwersytetu zdobyli medale w kategoriach:

Waga lekka kobiet:

• Angelika Marszałkowska – brązowy medal.

Open kobiet:

• Agata Zielepuha – złoty medal,
  • Marta Sienkiewicz – srebrny medal,
  • Roksana Król – brązowy medal.

Open mężczyzn:

• Karol Leszczyński – złoty medal,
  • Tomasz Górzyński – brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej nasze zespoły były bezkonkurencyjne i zwyciężyły w obu kategoriach, kobiet i mężczyzn.

Skład: Dziekońska Monika, Grzesiak Anna, Jankiewicz Weronika, Jasińska Katarzyna, Król Roksana, Kruszyńska Monika, Lewandowska Agata, Sienkiewicz Marta, Zielepuha Agata, Marszałkowska Angelika, Wiśniewska Alicja; Górzyński Tomasz, Leszczyński Karol, Panek Michał

Trener : Hanna Szewczyk