strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Bieg z książką

Zdjęcie ilustracyjne
Poprzednia edycja Biegu z książką fot. Anna Bielawiec-Osińska

Do 15 maja 2018 r. można zgłaszać udział w IV Biegu z książką "W strunę światła", który odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. W Roku Herberta nazwa biegu nawiązuje "Struny światła" – tomiku wierszy tego poety, absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Do światła nawiązuje także tegoroczna miara dystansu biegu głównego – parsek. Jest to jednostka odległości używana w astronomii równa 3,2616 roku świetlnego. Przyjmując skalę, w której rok świetlny odpowiada jednemu kilometrowi, długość trasy biegu głównego będzie wynosiła 3,2626 km.

W ramach imprezy odbędzie się bieg główny oraz sztafeta czteroosobowych drużyn.

W przerwie między biegami odbędzie się konkurs czytelniczy, którego zwycięzca otrzyma zbiór opowiadań "Ukrwienia" autorstwa absolwenta UMK – Janusza Leona Wiśniewskiego – z autografem pisarza. Zapisy do udziału będą przyjmowane w dniu imprezy w biurze zawodów.

Przewidziano nagrody nie tylko dla najszybszych biegaczy. W klasyfikacji "Biegam z poezją" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, ciężar książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu. Nagrody – karty podarunkowe do Empik-u – otrzymają biegacze, których wynik będzie najbliższy dacie śmierci Zbigniewa Herberta (1998).

Impreza ma charakter amatorski. Udział w niej wziąć mogą wszyscy zainteresowani.

Organizatorzy Biegu z książką: Program "Absolwent UMK" oraz Klub Maratoński UMK

Wydarzenie na Facebooku

Szczegóły i zapisy na stronie: www.absolwent.umk.pl/bieg-z-ksiazka-2018

pozostałe wiadomości