strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Siła jest kobietą!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym za nami. Edyta Stark odnotowała wspaniały występ na arenie ogólnopolskiej.

W miniony weekend 4-6.05.2018 w Katowicach rozegrał się bój najsilniejszych akademików z całej Polski. W tym roku, do startu uprawnione były również kobiety. Nasza studentka – Edyta Stark debiutując na Akademickich Mistrzostwach Polski, zaliczyła wszystkie 9 podejść. Zawody zakończyła rekordem życiowym 305 kg. (siad 120 kg, wyciskanie na ławce 50 kg, martwy ciąg 135 kg).

Takie rezultaty i zapas w wadze, dały debiutującej Edycie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w kategorii 72 kg. Patrząc przez pryzmat typów uczelni, Nasza zawodniczka zajęłaby 2. miejsce! Mamy nadzieje, że za rok kategoria kobiet, będzie rozgrywana na tych samych zasadach, co rozgrywki męskie.

Edyta Stark urodziła się w 1991 r. w Kościerzynie. Trójbój siłowy trenuje od półtorej roku i dopiero zaczyna brać udział w zawodach. Interesuje się również judo, póki co miała okazję wypróbować swoje umiejętności judo w Copernicadzie. 


 Zdecydowałam się wybrać Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ponieważ spośród wszystkich renomowanych uczelni na północy kraju miał najciekawszą w mojej ocenie ofertę dydaktyczną. Wiele rzeczy mnie interesowało i nigdy nie chciałam ograniczać się tylko do jednej dziedziny wiedzy, dlatego po skończeniu prawa i filozofii zaczęłam studiować japonistykę.

pozostałe wiadomości