Pięć medali – 6. miejsce UMK w klasyfikacji medalowej AMP

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski.

Ostatnie występy naszych zawodników na akademickich arenach przyniosły awans w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostwach Polski. Akademicy z UMK w Toruniu zgromadzili dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal AMP. Medale do klasyfikacji, zgodnie z regulaminem mistrzostw, zebrali drużynowo wioślarze – ergometr wioślarski, indywidualnie Katarzyna Ekwińska we wspinaczce sportowej oraz Anna Załęczna w judo. Szczegółowo o tych sukcesach informowaliśmy już w serwisie.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajmuje obecnie wysokie 23. miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, w której klasyfikowanych jest ponad 130 uczelni z całego kraju.

Klasyfikacja medalowa AMP

Miejsce Uczelnia Złoto Srebro Brąz