Dwa złote medale AMP w ergometrze wioślarskim

AZS UMK Toruń. Sekcja ergometru wioślarskiego fot. T. Górzyński

W dniach 14-15.04.2018 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze  wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Uniwersytetu, która liczyła 14 osób, 6 kobiet i 8 mężczyzn.

W kategorii OPEN mężczyzn indywidulanie srebrny medal wywalczył Mirosław Ziętarski a brązowy Robert Fuchs. W pierwszej 20 zawodników na 184 startujących znalazło się aż pięciu studentów UMK. W kategorii uniwersytetów złoty medal zdobył Mirosław Ziętarski, a srebrny Robert Fuchs. Na czwartym miejscu uplasował się Patryk Przekopski.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK okazała się być najlepszą w Polsce i zdobyła oba złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz w typie uczelni – uniwersytety.

Reprezentacja kobiet nie odniosła spektakularnych wyników indywidualnych jednak każda z zawodniczek poprawiła swoje rekordy życiowe. Najlepszą naszą zawodniczką była Agata Zielepucha zajmując 14 miejsce na 116 startujących. Drużynowo w kategorii OPEN panie zajęły 12 miejsce a wśród uniwersytetów 5. Rok temu były to miejsca odpowiednio:24 i 9.

Męska reprezentacja startowała w składzie: Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Patryk Przekopski, Karol Leszczyński, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Michał Panek, Tomasz Górzyński (pracownik UCS UMK).

Reprezentacja kobiet startowała w składzie: Agata Zielepucha, Roksana Król, Marta Sienkiewicz, Weronika Jankiewicz, Monika Kruszyńska,  Agata Lewandowska.

Opiekunką i trenerką sekcji jest mgr Hana Szewczyk.