tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wspięły się na najwyższy stopień podium

Zdjęcie ilustracyjne
AZS UMK Toruń. Sekcja wspinaczki sportowej – brązowe medalistki AMP fot. Walusza Fotografia

Sukcesem indywidualnym Katarzyny Ekwińskiej i drużynowym zawodniczek Uniwersytetu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Impreza odbyła się 05-08.04.2018 roku w Katowicach i Sosnowcu, zgromadziła 201 zawodników oraz 140 zawodniczek z 44 uczelni w Polsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej, to bardzo udany występ indywidualny Katarzyny Ekwińskiej, która została Akademicką Mistrzynią Polski w konkurencjach bouldering i wspinaczka na trudność. Reprezentantka UMK w Toruniu zdobyła też dwa złote i jeden srebrny medal w kategorii uczelni – uniwersytety.

AMP we wspinaczce sportowej to także sukces całego zespołu Uniwersytetu. Drużyna naszych cudownych wspinających się kobiet w klasyfikacji generalnej AMP zdobyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski oraz wygrała klasyfikację w uniwersytetach.

Wzorem poprzednich lat w BLOKatowice rozegrana została I konkurencja – bouldering, zaś w Sosnowcu w Poziom450 przygotowano pozostałe dwie konkurencje – wspinanie na trudność i wspinanie na czas.

Ekipę wspinaczy UMK Toruń na Górnym Śląsku reprezentowali: Paulina Bartczak, Katarzyna Dragan, Katarzyna Ekwińska, Alicja Liczkowska, Lidia Matuszewska, Katarzyna Rezulak oraz Dawid Białecki, Maciej Ćwierzona, Paweł Podlas, Jędrzej Szwejkowski i Jakub Wietrzychowski.

Trener sekcji: Izabela Pawłowska