strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Niezawodna Anna Załęczna

Zdjęcie ilustracyjne
Anna Załęczna srebrna medalistka AMP w judo w kat. +78 kg fot. nadesłane

Anna Załęczna srebrną medalistką AMP w judo.

Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej zorganizował w marcu 2018 roku AMP w judo. Zarówno panie jak i panowie rywalizowali w siedmiu kategoriach wagowych, łącznie wystartowało 206 zawodników i 76 zawodniczek z 47 uczelni. Uniwersytet reprezentowała niezawodnie Anna Załęczna w kategorii +78 kg, w której zaprezentowało się aż 11 zawodniczek. W drodze do finału Ania wygrała 3 walki przed czasem, najpierw z Aryną Piskunowich, później z Aleksandrą Gzowska i Karoliną Haberką. W finale Ania przegrała w dogrywce z Paulą Kułagą z Piły, która również jest aktualną Akademicką Mistrzynią Europy. Nasza zawodniczka zakończyła zmagania na białostockiej macie na 2. miejscu, zdobywając srebrny medal dla Uniwersytetu.

Oprócz Ani uczelnię naszą reprezentowali jeszcze Rafał Sobieralski i Miłosz Albert. Rafał walczył w wadze do 81 kg. Przeciwnikiem jego był znacznie wyżej notowany Paweł Radgowski z Białegostoku na punkty. Kolejny nasz reprezentant Miłosz Albert w wadze do73 kg. był debiutantem w tak poważnej imprezie i trudno było oczekiwać zwycięstw. Zdobył spore doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. W stosunku do lat ubiegłych zespół uległ znacznemu osłabieniu. Medaliści z ubiegłego roku D. Moskal i Eliza Mioducka zakończyli studia na UMK. Pozytywny jest fakt, że na zajęcia sekcji Judo trafiło kilku ambitnych zawodników i  zawodniczek, którzy za rok lub dwa wzmocnią nasz zespół.

Anna Załęczna urodziła się 1995 roku w Toruniu, trenuje w Toruńskim Klubie Sportowym Judo, posiada Międzynarodowa Klasę Mistrzowską. Do największych swoich osiągnięć zalicza: Drużynowe Mistrzostwa Europy – 2 miejsce (Warszawa 23.04.2017 r.), Drużynowe Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Kazań, Rosja 24 kwietnia 2017 r.), Akademickie Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Coimbra, Portugalia 28 lipiec  2017 r.), Mistrzostwa Europy Juniorów – 2 miejsce (Oberwart Austria wrzesień 2015 r.) oraz Mistrzostwo Polski seniorów wrzesień 2016 r.


Studiuję na Uniwersytecie Mikołajka Kopernika w Toruniu, ponieważ chciałam zostać w Toruniu, a toruński Uniwersytet miał najciekawszą dla mnie ofertę edukacyjną oraz stypendialną dla sportowców. Kierunek studiów dlatego, że interesuje się podróżowaniem i geografią i wydawał mi się najbardziej interesujący z oferty Wydziału Nauk o Ziemi.

pozostałe wiadomości