strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Prawniczka, filozofka, japonistka ... trójboistka siłowa!

Zdjęcie ilustracyjne
Edyta Stark (druga od prawej) AMPiK w trójboju siłowym klasycznym fot. A. Błaszkowska

Sukces Edyty Stak na Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w trójboju siłowym klasycznym.

7 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w trójboju siłowym klasycznym. To wyjątkowa edycja tych zawodów, gdyż po raz pierwszy w historii do zmagań sportowych zostały dopuszczone kobiety. W kategorii do 72 kg. Nasza zawodniczka Edyta Stark zajęła I miejsce. Udane próby w przysiadzie oraz martwym ciągu dają nadzieje, na satysfakcjonujący występ w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się już za niespełna miesiąc.

Edyta Stark urodziła się w 1991 r. w Kościerzynie. Trójbój siłowy trenuje od półtorej roku i dopiero zaczyna brać udział w zawodach. Interesuje się również judo, póki co miała okazję wypróbować swoje umiejętności judo w Copernicadzie. 


 Zdecydowałam się wybrać Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ponieważ spośród wszystkich renomowanych uczelni na północy kraju miał najciekawszą w mojej ocenie ofertę dydaktyczną. Wiele rzeczy mnie interesowało i nigdy nie chciałam ograniczać się tylko do jednej dziedziny wiedzy, dlatego po skończeniu prawa i filozofii zaczęłam studiować japonistykę.

pozostałe wiadomości