strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Zillmann i Ziętarski z nominacjami na Mistrzostwa Świata

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

W miniony weekend (17.08.2019 r.) odbyły się nominację na Mistrzostwa Świata Seniorów w Linz (Austria), które odbędą się 25.08-1.09.2019. Oczywiście w tak ważnej imprezie sportowej nie może zabraknąć studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nominacje te otrzymali: Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski. Na co dzień trenujący w AZS UMK Toruń – sekcja wioślarska. Mistrzostwa Świata są jednocześnie eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo, które odbędą się w 2020 r.

Studenci i zawodnicy AZS UMK – sekcja wioślarska prezentują najwyższy poziom sportowy. Katarzyna Zillmann, studentka kierunku Pedagogika specjalna jest mistrzynią Świata i mistrzynią Europy z 2018 r w czwórce podwójnej. Mirosław Ziętarski jest natomiast studentem kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, wielokrotnym medalistom imprez międzynarodowych, a w 2019 r zdobył tytuł mistrza Europy w konkurencji dwójka podwójna.

Podczas nominacji obecni byli również: Prezes AZS UMK – Henryk Boś oraz kierownik sekcji: Piotr Winczura. Nie zabrakło gratulacji i życzeń powodzenia na zawodach rangi mistrzowskiej.

Cała społeczność akademicka ma nadzieje, że Nasi studenci otrzymają kwalifikację olimpijską. I tego życzmy zarówno Katarzynie Zillmann jak i Mirosławowi Ziętarskiemu.

pozostałe wiadomości