strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Zwycięskie Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych Plaża Gotyku 2019

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Tegoroczna edycja Plaży Gotyku rozpocznie się już wkrótce, bo 28.08.2019 r. Rozgrywki zorganizowane na Rynku Nowomiejskim potrwają aż do 1.09.2019 r. dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na fundacje HEROSI, która opiekuje się oddziałem Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Swoją obecność w turnieju zapowiedzieli najlepszy zawodnicy z całego kraju. Niejako wstępem do tych wydarzeń były zorganizowane 18.08.2019 r. Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych Plaża Gotyku 2019. 

W rywalizacji sportowej rozgrywanej na obiektach X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi studenci i zawodnicy AZS UMK sekcji siatkarskiej – Alina Krawczyk i Michał Szabłowicz zdobyli wspólnie tytuł mistrzowski tej imprezy.

Alina Krawczyk to tegoroczna srebrna medalistka kategorii uniwersytet Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce. Wraz z całym zespołem zdobyła również 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. To historyczne osiągniecie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Alina na co dzień jest studentką kierunku Medioznawstwo.

Michał Szabłowicz, od najmłodszych lat związany ze środowiskiem akademickich siatkarzy (wcześniej zawodnik AZS OŚ Toruń) jest studentem kierunku Informatyka. Z powodzeniem kontynuuje swoją karierę sportową w AZS UMK – sekcja siatkówka. W roku akademickim 2018/2019 reprezentował Uniwersytet na Akademickich Mistrzostwach Polski w konkurencji siatkówka i siatkówka plażowa.

Wszystkich kibiców siatkarskich zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej edycji Plaży Gotyku dostępnym tutaj https://www.plazagotyku.pl/index.php/program-mp

pozostałe wiadomości