Udany występ Katarzyny Ekwińskiej podczas WUTEH CUP 2019

fot. nadesłana

Tegoroczna edycja WUTEH CUP 2019 – czyli Pucharu Polski juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów w konkurencjach wspinaczki prowadzenie i na czas odbyła się w pierwszych dniach czerwca bieżącego roku. Tradycyjnie już organizatorem tego wydarzenia był Klub Wysokogórski w Toruniu.

Nie mogło zabraknąć najlepszej akademickiej zawodniczki Polski, czyli studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Katarzyny Ekwińskiej. Pani Katarzyna wystartowała w konkurencji na trudność, uzyskując znakomity czas 3:42 oraz triumf
w kategorii seniorek.

Katarzyna Ekwińska jest studentką kierunku Architektura Wnętrz, która z powodzeniem startowała w minionych edycjach Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej. Dla przypomnienia, studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu, jest wielokrotną multimedalistką Akademickich Mistrzostw Polski, a w tym roku zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal. W roku 2017 Katarzyna Ekwińska uzyskała tytuł Najlepszego Sportowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na co dzień jest zawodniczką Toruńskiego Klubu Wysokogórskiego.