strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl
LetsGOUMK

AZS UMK w Toruniu – sekcja Korfballu i sekcja Unihokeja

Treningi

Korfball-  wtorek 20:00-21:30- hala sportowa UCS I, ul. św. Józefa 17

Unihokej- czwartek 20:00-21:30, hala sportowa UCS II (nowy obiekt) ul. św. Józefa 17


Wprowadzenie korfballu do grafiku obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć na kierunku Sport i Wellness na UMK w Toruniu zaowocowało powstaniem sekcji korfbalu. Początkowo zajęcia otwarte dedykowane jedynie zainteresowanym, z czasem przekształciły się w regularną sekcję. Oficjalnie sekcja działa od stycznia 2021 r. i zrzesza 15 zawodniczek i zawodników i co warto podkreślić jest zaledwie jedną z trzech sekcji sportowych działających na uczelniach wyższych w Polsce. Korfbaliści trenują dwa razy w tygodniu na obiektach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, która w Polsce pojawiła się już 30 lat temu w środowisku akademickim. Niestety mimo jej atrakcyjności i licznych walorów jakie ze sobą niesie, wciąż jest dyscypliną małorozpoznawalną i niezbyt popularną. Z roku na rok obserwuje się jednak wzrost zainteresowania korfbalem, w szczególności w społeczności akademickiej.

Korfbal charakteryzuje się wspólną grą mężczyzn i kobiet w tej samej drużynie, wysokim stopniem współpracy na boisku, grą 360 stopni dookoła kosza. Atutem korfballu jest również bez wątpienia integracja oraz to że jest to gra bezkontaktowa.

Odmiany i wersje gry: Dwustrefowy, QuatroKorfball, Monokorfball, BeachKorfball, WaterKorfball.

Polecane strony: www.korfball.pl

Sekcja unihokeja jest najmłodszą sekcją na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstała w maju 2021 roku i obecnie zrzesza 13 zawodniczek i zawodników. Zespół unihokeistów, który tak naprawdę powstał miesiąc przed Akademickimi Mistrzostwami Polski sprawił na zawodach nie lada sensację. W klasyfikacji końcowej uplasował się na bardzo dobrym 8 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli brązowe krążki, przegrywając rywalizację z UW Warszawa i Uniwersytetem Zielonogórskim. Trenerem zespołu jest pracownik dydaktyczny Uniwersyteckiego Centrum Sportowego mgr Michał Wasielewski.

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Julita Kalita, Dagmara Zielińska, Stefania Świątek, Justyna Kucharska, Łukasz Korzestański, Jakub Lewandowski, Dawid Nowasielski , Jakub Szypliński,
Szymon Guranowski , Szymon Niedlich i Kacper Boczulak.


Trener:

Michał Wasielewski, kontakt : michalw@umk.pl

Wykształcenie

  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, magister wychowania fizycznego
  • Manager Sportu i Rekreacji

Uprawnienia sportowe

  • Trener piłki ręcznej poziom 2 RINCK Convention European Handball Federation,
  • instruktor lekkiej atletyki,
  • instruktor korfballu
  • instruktor unihokeja