strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl
obrazek nr 1

Wellness UMK

W co najmniej 50% zdrowie zależy od stylu życia, czyli codziennych naszych nawyków i wyborów spędzania czasu wolnego. Kluczowym elementem zdrowego stylu życia jest systematyczna aktywność fizyczna w wymiarze co najmniej 150 minut tygodniowo. Ruch jest bodźcem, który uruchamia bardzo korzystne dla zdrowia przemiany w mięśniach, kościach, stawach, układzie krążenia, oddechowym i w metabolizmie. Jest źródłem dobrego samopoczucia fizycznego, swobody ruchu, energii na co dzień i zadowolenia z ciała. Należy też do najmocniejszych bodźców wywołujących pozytywne reakcje w układzie nerwowym, które przejawiają się w poczuciu witalności, chęci do działania, optymizmie i radości, ale też spokoju. Wszystkie te właściwości zdrowia łączy jedno słowo – Wellness.

Program Wellness UMK  przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Sportowe jest dedykowany pracownikom i ich rodzinom, emerytowanym pracownikom, studentom i doktorantom. Przygotowaliśmy ofertę zajęć, podczas których będzie można pobawić się, pograć, poćwiczyć, ale też uczyć się nowych form ruchu lub doskonalić umiejętności sportowe pod okiem specjalistów z naszego Centrum.

W ramach relaksu niebawem zaprosimy do zespołu saun (fińska, parowa i infrared) oraz na kąpiele relaksacyjne w wannach do hydromasażu, a w niedalekiej przyszłości do kriosauny. W ramach Programu do dyspozycji uczestników będą nasi pracownicy oraz sale do gier sportowych, pływalnia, siłownia, boisko piłkarskie, korty tenisowe i boisko piaskowe podczas zajęć otwartej rekreacji.


Regulamin Programu Wellness UMK