strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontaktul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl
obrazek nr 1

Projekt AZS “od kanapowca do sportowca”

"od kanapowca do sportowca" projekt ZG AZS wspierany przez MSiT
“od kanapowca do sportowca” projekt ZG AZS wspierany przez MSiT

Organizacja Środowiskowa woj. Kujawsko Pomorskiego AZS we współpracy z Uniwersyteckim Centrum sportowym zaprasza do udziału w projekcie “od kanapowa do sportowca”. Projekt zakłada prowadzenie otwartych, ogólnodostępnych, multidyscyplinarnych sekcji, dostosowanych do potrzeb społeczeństwa. Zadanie kierujemy w szczególności do studentów ale również do pozostałych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Realizacja projektu ma wpłynąć na promocję zdrowego stylu życia, zachęcenie do aktywności fizycznej oraz kreowanie życia lokalnego wokół uczelni wyższych poprzez możliwość korzystania z obiektów przeznaczonych nie tylko dla środowiska akademickiego. Liczymy, że pośrednim celem będzie również zwiększenie liczby członków Akademickiego Związku Sportowego.

Toruński projekt kierujemy do dorosłej części naszej społeczności akademickiej, którą zapraszamy do Uniwersyteckiego Centrum Sportowego na nieodpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe.


Harmonogram zajęć

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, zarówno przed jak i po południu. Program potrwa od 5.09. do 23.09.2022 roku. Aktywności: aqua aerobik oraz bieganie potrwają do 30.09.2022 r.

Harmonogram zajęć


Lista zajęć w ofercie

AQUA AEROBIK
prowadząca: Hanna Szewczyk

 

Zajęcia odbywają się  w wodzie,  łączą w sobie cechy aerobiku, ćwiczeń siłowych oraz gimnastyki korekcyjnej. Dzięki systematyczności pozwalają na zachowanie dobrej kondycji ciała oraz jej poprawę.

limit: 15 osób na każdych zajęciach; basen UCS I, ul. św. Józefa 17

Zajęcia rozpoczynają się od 01.09.2022 r. Przerwa w zajęciach 8-16.09.2022 r.


BIEGANIE
prowadzący: Michał Wasielewski

 

Zajęcia przeznaczone dla osób chcących przygotować się dobiegów długodystansowych, ulicznych. Trening zawiera w sobie elementy techniki, siły biegowej, wytrzymałości oraz wytrzymałości szybkościowej. 

limit: 15 osób na każdych zajęciach; miejsce zbiórki: hol budynku UCS I, ul. św. Józefa 17


NORDIC WALKING
prowadząca: Anna Wiak

 

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polega na szybkim marszu ze specjalnymi kijkami. Podczas uprawiania nordic walking zaangażowanych zostaje wiele grup mięśniowych. Naprzemienne, przeciwległe wymachy kończyn podczas treningu mobilizują do pracy niemal całe ciało. Zajęcia przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. 

limit: 25 osób na każdych zajęciach; miejsce zbiórki: park przy budynku UCS , ul. Gagarina 35.


PILATES/JOGA
prowadząca: Anna Lewandowska-Plińska

 

System Pilates to trening całego ciała, połączenie ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami izometrycznymi (siłowymi). Jego celem jest wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólna poprawa zdrowia.

limit: 20 osób na każdych zajęciach; sala fitness parter UCS I, ul. św. Józefa 17


ZDROWY KRĘGOSŁUP
prowadząca: Izabela Pawłowska

 

To specjalistyczne zajęcia sportowe mające na celu poprawę ruchomości kręgosłupa, jak i zadbanie o jego kondycję. Dzięki proponowanym ćwiczeniom można pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie.

limit: 25 osób na każdych zajęciach; sala fitness – piętro UCS I, ul. św. Józefa 17


ZUMBA
prowadzący: Tomasz Florja

 

Zumba to kompletny, licencjonowany program treningowy, zawierający wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango, flamenco), ale także tańcem brzucha czy Quebraditą.

limit: 25 osób na każdych zajęciach; miejsce zbiórki: amfiteatr UCS I, ul. św. Józefa 17

 


Zapisy na zajęcia – krok po kroku

  1. Rejestracja będzie otwarta w piątki 02.09., 09.09., 16.09.,23.09., od godziny 9:00 do wyczerpania miejsc.
  2. Każdorazowo rejestracja będzie obejmować jeden tydzień zajęć, następujący po piątkowych zapisach.
  3. Rejestracja jest dostępna dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu.
  4. Rejestracja wymaga aktywnego konta Office 365 (informacje na stronie UCI).
  5. Zapisy odbywają się przez specjalnie przygotowane formularze Office 365.
  6. Informacja o rezerwacji miejsca na wybrane zajęcia jest automatycznie przesyłana na skrzynkę e-mail w usłudze Office 365.
  7. Informacja o braku miejsc na wybrane zajęcia jest automatycznie przesyłana na skrzynkę e-mail w usłudze Office 365.