ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4

Studenci-sportowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Mirosław Ziętarski – wioślarstwo

Igrzyska Olimpijskie:

Igrzyska Olimpijskie 2016 – 4. miejsce w finale A w konkurencji czwórki podwójnej

Mistrzostwa Świata:

Mistrzostwa Świata 2014 – 4. miejsce w finale B w konkurencji czwórki podwójnej

Mistrzostwa Świata 2017 – 2. miejsce, w konkurencji M2x

Mistrzostwa Europy:

Mistrzostwa Europy 2017 – 2. miejsce w konkurencji M2x


Robert Fuchs – wioślarstwo

Igrzyska Olimpijskie:

Igrzyska Olimpijskie 2016 – 5. miejsce w finale A w konkurencji ósemka wioślarska

Mistrzostwa Świata:

Mistrzostwa Świata 2014 – 3. miejsce w finale A w konkurencji M8+


Aneta Rygielska – boks

Mistrzostwa Świata:

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2013 – 1. miejsce

Mistrzostwa Europy:

Mistrzostwa Europy Juniorek 2012 – 2. miejsce

Igrzyska Europejskie

Igrzyska Europejskie 2015 – 3. miejsce

Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski 2010-2018 – 1. miejsce


Anna Załęczna – judo

Mistrzostwa Europy:

Mistrzostwa Europy Juniorów 2014 – 2. miejsce

Drużynowe Mistrzostwa Europy

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2017 – 2. miejsce

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2017 – 1. miejsce

Akademickie Mistrzostwa Europy

Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 – 1. miejsce

Europejskie Igrzyska Studentów:

Europejskie Igrzyska Studentów 2018 – 1. miejsce

Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski Seniorów 2016 – 1. miejsce


Agata Imanowska – wyciskanie leżąc

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata kat. teenager – 1. miejsce

Mistrzostwa Świata kat. open – 1. miejsce

Mistrzostwa Świata kat. absolut kobiet – 1. miejsce


Nataniel Gębicki – karate

Mistrzostwa Świata:

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2016 Shobu Ippon Kumite -60Kg – 1. miejsce Mistrzostwa Europy:

Otwarte Mistrzostwa Europy w Sztukach Walki IMAF – 1. miejsce, kick boxing semi contact

Mistrzostwa Polski

Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 – 2. miejsce

Mistrzostwach Polski w Karate SHOTOKAN NSKF i UWK 2018 – 1. miejsce


Katarzyna Zillmann – wioślarstwo

Mistrzostwa Świata:

Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2015 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych

Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2016 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych

Mistrzostwa Świata 2017 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych

Mistrzostwa Europy:

Mistrzostwa Europy 2017 – 4. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych

Mistrzostwa Europy 2018 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych


Łukasz Korzestański – ice cross downhill

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 – 3. miejsce w klasyfikacji generalnej


Mikołaj Tobera – boks

Międzynarodowe mecze bokserskie:

Międzynarodowego Mecz Bokserski Dania vs Polska 2016– 1. miejsce kat. junior do 69kg.

Międzynarodowego Mecz Bokserski Norwegia vs Polska 2016 – 1. miejsce kat. junior do 69kg.

Międzynarodowego Mecz Bokserski Niemcy vs Polska 2016 – 1. miejsce kat. junior do 69kg.

Międzynarodowe turnieje bokserskie:

III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Koronę 2017 – 1 miejsce kat. junior do 69kg.

Mistrzostwa Polski:

Akademickie Mistrzostwa Polski 2017 – 1. miejsce kat. do 69kg.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2017 – 2. miejsce kat. do 69kg

Mistrzostwa Polski Seniorów 2018 – 1. miejsce kat. do 69kg.