Kontaktul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs@umk.pl
LetsGOUMK

AZS UMK w Toruniu – sekcja płetwonurkowania

Treningi

Pływalnia – ul. św Józefa 17
poniedziałek 18:30–20:00

płetwonurkowanie
AZS UMK Toruń. Sekcja płetwonurkowania (fot. M. Popek)

Sekcja płetwonurkowania została utworzona w roku akademickim 2017/2018. Kontynuuje ona wieloletnie zainteresowania nurkowaniem rozwijane przez Zakład Archeologii Podwodnej działający w Instytucie Archeologii, UMK od lat 80-tych XX wieku. Zadania tej nowo otwartej sekcji to promowanie płetwonurkowania i freedivingu wśród społeczności akademickiej. W trakcie zajęć członkowie sekcja najpierw uczą się pływać w ABC (maska, fajka, płetwy), poznają techniki kontroli oddechu. W zaawansowanej części zajęcia prowadzone są w sprzęcie SCUBA (autonomiczny zestaw oddechowy). Na tych zajęciach trenowana jest technika nurkowania oraz procedury potrzebne do uprawiania tej aktywności.

Osiągnięcia sekcji

Sekcja, pomimo rekreacyjnego charakteru,od samego początku działania spotkała się z dużym zainteresowaniem w społeczności akademickiej. W jej działanie zaangażowało się ponad 20 osób.


Trener: Andrzej Pydyn,  pydyn@umk.pl
Płetwonurek od 1983 roku. Uczestnik i medalista ogólnopolskich zawodów w płetwonurkowaniu basenowym i podwodnej nawigacji w wodach otwartych. Uprawnienia instruktorskie uzyskał w 1999 roku. Jest instruktorem największej federacji nurkowej świata PADI oraz najstarszej federacji nurkowej CMAS. Zajmuje szkoleniem od 19 lat w trakcie których wyszkolił setki doskonałych płetwonurków. W trakcie swoich podróży nurkował w niemal każdym ciekawym miejscu na świecie. Dodatkowo posiada uprawnienia nurka zawodowego i kierownika prac podwodnych.

Trener: Mateusz Popek, mpopek@umk.pl
Płetwonurek od 2009 roku, instruktor nurkowania CMAS od 2014 roku. Nurkowanie to dla niego pasja i praca. Interesuje się zwłaszcza nurkowaniami w przestrzeniach zamkniętych. Ponadto ma duże doświadczenie w szkoleniu dzieci. Dodatkowo posiada uprawnienia nurka zawodowego.