strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontaktul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs@umk.pl
LetsGOUMK

Uniwersyteckie sekcje sportowe AZS UMK Toruń

Ponad 70-letnia tradycja Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu jest nierozerwalnie związana z tradycją sportu akademickiego, realizowanego w ramach Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1946 roku uczelnia umożliwia zrównoważony rozwój naukowy i fizyczny studentom w ramach wielu sekcji sportowych AZS UMK Toruń, reprezentujących Uniwersytet na wojewódzkich i Akademickich Mistrzostwach Polski.

Trenerzy sekcji akademickich AZS UMK Toruń realizują programy szkoleniowe w 24 dyscyplinach sportowych, z powodzeniem rywalizując w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw.

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet uplasował się na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, a zdobyte 1612,5 punktu zapewniło 7. lokatę pośród uniwersytetów.

Akademicy zdobyli łącznie dziewięć medali: 3 złote, 6 srebrne i 4 brązowe krążki, co dało 16. lokatę w klasyfikacji medalowej i czwartą pośród uniwersytetów. W klasyfikacji medalowej zanotowano awans z 21. na 16. miejsce.

Dołącz do AZS UMK Toruń!